Inwoners van Sint-Eustatius geven hun geluk en andere aspecten van tevredenheid over hun leven een hoger cijfer dan inwoners van Bonaire en Saba. Op Sint-Eustatius geeft 60 procent van de inwoners aan dat het dagelijks leven in de afgelopen vijf jaar is verbeterd of sterk is verbeterd. Maar niet voor elke inwoner is het leven verbeterd: op Saba geeft 45 procent aan dat het dagelijks leven is verslechterd of sterk is verslechterd. Op Bonaire is dat 29 procent en op Sint-Eustatius 8 procent. Dit blijkt uit nieuwe cijfers over tevredenheid, geluk en vertrouwen in Caribisch Nederland van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Beeld: © CBS
nwoners van Bonaire, Sint-Eustatius en Saba geven hun geluk een score tussen de 8,0 en de 8,5. De score voor de deelaspecten van tevredenheid variëren tussen de 7,2 en de 8,4. Op Sint Eustatius zijn de inwoners in 2025 meer tevreden over hun financiële situatie dan in 2021. Op andere elementen van tevredenheid zijn de scores vergelijkbaar in deze twee jaren. Op Bonaire en Saba zijn er geen veranderingen in de scores van geluk en tevredenheid tussen 2021 en 2025.

Meerderheid Sint-Eustatius ziet verbetering van hun leven
Op de vraag of het dagelijks leven voor mensen op het eiland waar ze wonen de afgelopen vijf jaar is verbeterd, verslechterd of hetzelfde is gebleven, antwoordt 60 procent van de inwoners van Sint-Eustatius dat het dagelijks leven (sterk) is verbeterd. Dat is meer dan op Bonaire (37 procent) en Saba (33 procent).
Op Saba zegt 45 procent dat het dagelijks leven (sterk) is verslechterd. Op Bonaire is dat 29 procent en op Sint-Eustatius 8 procent. Het CBS heeft niet onderzocht waarom mensen vinden dat het dagelijks leven is verbeterd of verslechterd.

Inwoners van Sint-Eustatius het meest tevreden over het Openbaar Lichaam
In het onderzoek is ook gevraagd hoe tevreden de inwoners zijn over het Openbaar Lichaam. Dit is de lokale overheid, waaronder het eilandbestuur. Op Bonaire is een kwart van de inwoners (heel) tevreden over het Openbaar Lichaam, op Sint-Eustatius meer dan de helft (54 procent) en op Saba 28 procent.
Op Bonaire is een derde (heel) ontevreden over de lokale overheid. Op Sint-Eustatius gaat het om 10 procent en op Saba om 27 procent. Inwoners van Sint-Eustatius zijn het meest tevreden over het functioneren van het Openbaar Lichaam en inwoners van Bonaire het minst.

Mensen op Bonaire en Saba minder tevreden over de Rijksoverheid dan mensen op Sint-Eustatius
Ook is gevraagd naar het functioneren van de Rijksoverheid, zoals de Rijksdienst Caribisch Nederland. Inwoners van Sint-Eustatius zijn het vaakst (heel) tevreden en inwoners van Bonaire en Saba het minst. Mensen op deze twee eilanden zijn vaker ontevreden of heel ontevreden over de Rijksoverheid. Op alle drie de eilanden is rond de 38 procent niet tevreden, maar ook niet ontevreden hierover.
