Op woensdag 22 april werd het Galileo satellietstation op Bonaire officieel geopend. Tijdens de feestelijke bijeenkomst werd onthuld dat het park rondom het station is vernoemd naar Prinses Amalia. Het station is het eerste Europese satellietnavigatiesysteem dat is gebouwd op een van de Nederlandse Caribische eilanden. 

Het satellietstation

Het station, bestaande uit drie schotelantennes, is gelegen op het WEB-terrein aan de Queen’s Highway op Bonaire, vlakbij de populaire snorkel- en duikplek 1000 Steps.

Het station maakt deel uit van het Galileo satellietnavigatiesysteem, dat onder andere wordt ingezet voor tijdsreferentie en plaatsbepaling. Het Galileo-project is het grootste Europese ruimtevaartproject ooit en is nauwkeuriger dan GPS. De Europese Commissie heeft Bonaire als locatie gekozen voor de realisatie van één van deze Galileo Sensor Stations (GSS), vanwege de strategische ligging in het Caribisch gebied.

Koninklijke naam

Tijdens een feestelijke bijeenkomst is de nieuwe naam van het park bekendgemaakt: het Prinses Catharina-Amalia Space Innovation Park. De vernoeming van de locatie naar de Prinses van Oranje onderstreept het belang en de strategische waarde van dit project binnen het Koninkrijk.

Kansen voor het Caribisch gebied

De nieuwe naam laat zien dat het park volop kansen biedt voor vernieuwing. Het station is een startplek voor de groei van ruimtevaarttechniek in de regio en dit biedt kansen voor ondernemers. Zij kunnen nieuwe bedrijven (startups) oprichten die werken met gegevens van satellieten.

Het station biedt ook kansen voor het onderwijs. Zo kan de lokale jeugd zich goed voorbereiden op de toekomst met lesprogramma’s. Denk hierbij aan lessen over techniek in de ruimte of over hoe satellieten berichten versturen.

De directeur-generaal van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, mevrouw Afke van Rijn, benadrukte dit:

“Het GSS is erg belangrijk voor Bonaire. Het zorgt niet alleen voor meer banen en meer toerisme, het is ook goed voor de wetenschap en techniek op het eiland. Daarnaast brengt het nieuwe ideeën en innovatie naar Bonaire.”